Lipoliza laserowa

Default Image
Cena: od 3000 zl

Lipoliza laserowa – czyli zabieg usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem lasera.


Urządzenia zaprojektowane do wykonywania zabiegów lipolizy laserowej zostały stworzone w celu usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Podstawą ich działania jest wykorzystanie selektywnej interakcji pomiędzy wiązką lasera a tkanką tłuszczową. Zabiegi tego typu w listopadzie 2006 roku zostały dopuszczone do wykonywania na terenie USA, po uzyskaniu certyfikatu amerykańskiej agencji FDA (Food and Drug Administration).

Zabiegi laserowej redukcji tkanki tłuszczowej są nowym standardem w technikach usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej w celu modelowania sylwetki ciała. Ponieważ są to zabiegi modelowania ciała nie są więc one przeznaczone dla osób bardzo otyłych pragnących uzyskać efekt znacznej redukcji masy ciała. W tej grupie osób (ze znaczną nadwagą) pierwotnie powinna zostać wprowadzona szeroko pojęta profilaktyka w skojarzeniu z innymi metodami zabiegowymi, np. liposukcją klasyczną. A lipoliza laserowa powinna być wykonana po nich w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów klinicznych. Taka kolejność procedur w tej grupie chorych wynika z faktu, iż podczas jednego zabiegu lipolizy laserowej redukcja tkanki tłuszczowej wynosi około 500ml.

Zabiegi lipolizy laserowej pozwalają na redukcję nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach szczególnie „opornych” na diety i ćwiczenia, jak:

  • twarz, szyja – zabiegi lipolizy laserowej dają możliwość modelowania kształtu twarzy m.in. poprzez likwidację drugiego podbródka,
  • ramiona,
  • brzuch,
  • klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn),
  • talia, biodra,
  • plecy,
  • pośladki,
  • okolica kolan oraz uda,
  • okolica łonowa

W dniu dzisiejszym modelowanie ciała - staje się coraz bardziej powszechne, pozwalając zaliczyć lipolizę do grupy najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na całym świecie. 

Zabieg lipolizy

(czas trwania zabiegu 45-60 min w zależności od obszaru)

Dzięki wykorzystaniu podczas zabiegów bardzo cienkich światłowodów ( o średnicy 300 µm i 600 µm), wprowadzanych za pomocą specjalnych kaniul o średnicy około  1 mm, zabiegi lipolizy laserowej są zaliczane do grupy zabiegów minimalnie inwazyjnych, które nie wymagają do ich przeprowadzenia wykonywania znieczulenia ogólnego. Zabiegi te są wykonywane w znieczuleniu miejscowym (najczęściej tumescencyjnym). Ciepło generowane podczas zabiegu, w wyniku interakcji wiązka lasera-tkanka, pozwala obok redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, również na poprawę tekstury, elastyczności i sprężystości skóry. Dzięki zastosowaniu lasera o dużej mocy podczas zabiegu lipolizy, modelowanie sylwetki związane jest z krótszym czasem rekonwalescencji oraz zmniejszeniem możliwości wystąpienia wielu efektów ubocznych powstających podczas tradycyjnej liposukcji. Pacjenci zazwyczaj są w stanie powrócić do normalnej aktywności w 1-2 dni po zabiegu. W celu poprawy efektywności terapii, lekarze zalecają noszenie elastycznego opatrunku uciskowego lub stosowanie specjalnej odzieży uciskowej przez okres około jednego tygodnia po zabiegu oraz krótką kurację antybiotykową w celu uniknięcia infekcji. W niektórych przypadkach zalecane są również delikatne masaże gojących się obszarów oraz zabiegi endermologii po około 10 dniach od zabiegu.

Jeśli poszukujesz bezpiecznej, nowoczesnej i efektywnej metody kształtowania sylwetki lipoliza laserowa jest najlepszym wyborem dla ciebie.

Przed wykonaniem lipolizy laserowej wymagana jest konsultacja i kwalifikacja do zabiegu przez lekarza, który przedstawi Ci również inne możliwości terapeutyczne w zależności od Twoich potrzeb.

 

FAQ

1. Dla kogo są zabiegi lipolizy laserowej?

Najlepszym kandydatem do zabiegów lipolizy laserowej jest osoba:

  • osoba w dobry ogólnym stanie zdrowia, aktywna fizycznie i o masie ciała nieznacznie przekraczającą idealną wagę.
  • osoba posiadająca jedno lub więcej skupisk zbędnej tkanki tłuszczowej na ciele, które wydawały się nie zmieniać swojej objętości podczas ćwiczeń fizycznych oraz stosowania diety.
  • osoba, której przeszkadzają grubsze partie ciała i jest zmotywowana do ich usunięcia zabiegowego, ale nie posiada dużo czasu na długi pooperacyjny powrót do normalnej aktywności po zabiegu.
  • osoba, wymagająca poprawy jędrność skóry w celu zwalczenia cellulitu.
  • osoba po przebytych zabiegach liposukcji klasycznej, której po zabiegu wystąpiły objawy „obwisłej” i nierównej skóry.

2. Jakich efektów można się spodziewać po zabiegach lipolizy laserowej?

  • Lipoliza laserowa zapewnia:
  • trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • brak objawu „obwisłej, luźnej skóry” po zabiegu,
  • redukcję cellulitu,
  • szybką rekonwalescencję po zabiegu,
  • jedynie punktowe slady w miejscach wprowadzenia kaniul,
  • minimalne ryzyko powikłań.

3. Czy zabiegi lipolizy laserowej można wykonywać po zabiegach liposukcji klasycznej?

Lipoliza laserowa jest nową, innowacyjna metodą, która pozwala na uzyskiwanie spektakularnych wyników w modelowaniu sylwetki oraz często jest stosowana jako zabieg korygujący niedociągnięcia tradycyjnej liposukcji.

4. Jakie są przeciwwskazania do zabiegów lipolizy laserowej?

Przeciwwskazaniami do zabiegów lipolizy laserowej są:

  • zły ogólny stan zdrowia,
  • padaczka,
  • stwardnienie rozsiane,
  • choroba nerek i wątroby,
  • cukrzyca,
  • choroby tarczycy,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

(Powyżej wymienione schorzenia nie wykluczają zabiegu definitywnie - w takich przypadkach niezbędna jest konsultacja lekarza – specjalisty).

5. Kiedy i jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Po zabiegu lipolizy laserowej sylwetka ciała poprawia się stopniowo z dnia na dzień. Stopniowo zmniejsza się obwód leczonych obszarów ciała, a skóra staje się bardziej jędrna i bardziej napięta. Ostateczne rezultaty uzyskiwane po zabiegu lipolizy laserowej są trwałe. Powyższe efekty pojawiają się stopniowo po 1 – 2 miesiącach. W niektórych przypadkach proces ten może przedłużyć się do sześciu miesięcy. W przypadku ponownego wzrostu masy ciała - tłuszcz ulokuje się już w innych miejscach niż te, z których zostały poddane terapii.

6. Jak szybki jest powrót do normalnej aktywności po zabiegu lipolizy laserowej?

Po zabiegach tradycyjnej liposukcji czas powrotu do normalnej aktywności zwykle wymaga od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Zabieg laserowej lipolizy drastycznie skraca okres rekonwalescencji i już po 1-2 dniach większość pacjentów wraca do normalnej aktywności.

7. Jak wygląda okres po zabiegu?

Po zabiegu pacjent przebywa w pokoju pooperacyjnym, gdzie pozostaje do chwili, aż przestaną działać podawane podczas zabiegu leki znieczulające. Po maksymalnie kilku godzinach można opuścić ośrodek. Zastosowanie znieczulenia miejscowego pozwala na wykluczenie objawów niepożądanych typowych dla zabiegów przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym ( jak nudności czy złe samopoczucie).
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielkie zasinienie i obrzęk tkanek, a także nieznaczne drętwienie obszarów poddanych zabiegowi. Zwykle ustępują one w okresie do kilku dni po zabiegu. Obrzęk ustępuje po okresie około tygodnia.
Dla każdego pacjenta lekarz wydaje indywidualne specjalne instrukcje co do postępowania w okresie po zabiegu. Celem odpowiednich terapii podejmowanych w okresie rekonwalescencji jest zmaksymalizowanie efektu zabiegu przy jednoczesnej redukcji ryzyka wystąpienia powikłań. Lekarz określa również harmonogram wizyt kontrolnych po zabiegu.

8. Jak długo trwa zabieg laserowej lipolizy?

Typowy zabieg jednej okolicy ciała zajmuje około  od 20 do 60 minut.

9. Ile zabiegów lipolizy należy wykonać w celu uzyskania optymalnych efektów klinicznych?

W większości przypadków w celu uzyskania oczekiwanych efektów klinicznych wystarczy wykonanie jednego zabiegu lipolizy laserowej. Jeśli w szczególnych obszarach chory oczekuje dalszej poprawy, można wykonać kolejny zabieg uzupełniający.

10. Czy zabiegi lipolizy laserowej mogą być wykonywane w miejscach niedostępnych tradycyjnej liposukcji?

Tak. Zwłaszcza w obszarach takich jak twarz, szyja, plecy czy kolana, gdzie standardowa liposukcja może być wykonana jedynie w ograniczonym zakresie lub jest w ogóle niemożliwa.

11. Czy zabiegi lipolizy laserowej zwalczają cellulit?

Zabiegi lipolizy laserowej są wykorzystywane, jako element terapii skojarzonej w leczeniu cellulitu.

12. Czy zabieg lipolizy laserowej jest bolesny?

Zabieg laserowej lipolizy Est wykonywany w znieczuleniu miejscowym w związku z czym nie jest zabiegiem bolesnym. Dyskomfort odczuwany przez pacjenta podczas zabiegu jest znikomy. Najczęściej pacjenci odczuwają lekkie kłucie, czy też mają wrażenie rozciągania skóry.



« powrót
 
 
freshform
popup